Bakan Işık ortak yönetim ihtimalini değerlendirdi

Bakanlar Kurulu Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında AK Parti genel merkezinde toplanıyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Sonuçların evvela ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Millet istemi her şeyin üzerindedir. AK Parti olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar en çok ehemmiyet verdiğimiz nokta milli iradedir. Milli istem böyle tecelli etmiştir. Bundan sonra bu tablo doğrultusunda Türkiye özellikle bir hükümet kurmak için çalışmalarını, tüm partiler koşul olan çalışmaları yapacaktır. Bu çalışmaların neticenine göre de Allahın izniyle bir hükümetin kurulması olası olur. Tabii ki kurulamazsa hükümet Anayasa gereği tekrar seçimin olması kaçınılmazdır” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ’NİN YOL HARİTASI

“AK Parti için nasıl bir yol haritası öngörüyorsunuz?” sualine yanıt veren Bakan Işık, “Zannediyorum şu anda bunları konuşmak için buradayız” cevabını verdi.

Muhalefet partilerinin izahları doğrultusunda ortak yönetim ihtimali olup olmadığına yönelik suale Işık, “Dün sıcağı sıcağına yapılan açıklamaların tamamı biraz hissiyat açıklamalarıdır, önümüzdeki günlerde biraz daha sağduyulu izahlar gelebilir ona göre biraz daha temkinli konuşmakta fayda var. Zira bir gün önce akşam Sayın Bahçeli’nin izahı da CHP’nin izahı da HDP’nin izahı da biraz seçim sonrasının sıcak atmosferi içerisindeki izahları değil değerlendirmeleridir” karşılığını verdi.

Bir önceki yazımız olan Bülent Arınç: 'HDP koçbaşı gibi kullanılmıştır' başlıklı makalemizde ak parti, bülent arınç ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.