Çavuşoğlu: ‘Mesajı aldık’

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, parti olarak bu seçimlerde milletin verdiği kararı, iletisi aldıklarını belirterek, “Seçim sonuçlarından en çok kim memnun, yurt dışındaki memnun. Çıkan haberlere ve manşetlere baktığınız zaman şuandaki Türkiye’nin vaziyetinden kimin çok sevindiğini görebilirsiniz” dedi.
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilecek toplantıya katılmak üzere Genel Merkeze gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Seçim neticelerini değerlendiren Çavuşoğlu, her zaman sandıktan yana olduklarını ve her zaman milletin kararına saygı duyacaklarını söyledi.

Seçim öncesi ve sonrasında bir takım partiler gibi millete hakaret etmediklerini, aşağılamadıklarına dikkat çeken Çavuşoğlu, “Kararı milletimizindir, söz milletimizindir. AK Parti olarak da milletimiz bize hangi görevi verirse o görevi en iyi şekilde yerine getirdik. Bundan sonrada milletimizin verdiği görevi demokrasi içerisinde en iyi şekilde yerine getireceğiz, yürümeye devam edeceğiz” dedi.

“SEÇİM SONUÇLARINDAN EN ÇOK YURT DIŞINDAKİ MEMNUN”

Çavuşoğlu, siyasi partilerin açıklamalarını yaptığını, bu izahlar üzerinden yorum yapmak istediğini kaydetti.
Seçimin hemen sonrasında değerlendirmeler yapmanın ne kadar sıhhatli olduğunu bundan sonraki süreçte göreceklerini ifade eden Çavuşoğlu, “Seçim sonuçlarından en çok kim memnun, yurt dışındaki memnun. Yurt dışında çıkan haberlere ve manşetlere baktığınız zaman şuandaki Türkiye’nin vaziyetinden kimin çok sevindiğini görebiliriz” diye konuştu.

“MİLLETİMİZİN VERDİĞİ KARARI, MESAJI ALDIK”

Bir gazetecinin, “Bu resimi nasıl görüyorsunuz, milletbir ileti verdi” diye sorması üzerine ise Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

“Bu demokrasidir. Millet tercihini yapmıştır. Milletin verdiği ileti tüm siyasi partiler tarafından alınmalıdır. Herkes bu mesuliyet içinde davranmalıdır. AK Parti her zaman böyle davranmıştır. AK Parti olarak da biz bu seçimde milletimizin verdiği kararı, iletisi aldık. Biraz sonra Bakanlarımız ve MKYK üyelerimizle değerlendirmeleri yapacağız.” 

SİNAN USLU – TÜRKER BEKTAŞ
ANKARA

Bir önceki yazımız olan Haydar Baş'ın 5 bin lira asgari ücret vaadi ne kadar rey aldı? başlıklı makalemizde btp, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.