CHP Bursa’da yıldız değerlendirdi

CHP Bursa İl Başkanı Zafer Yıldız, “CHP olarak tarihinde ilk sefer Bursa’da Türkiye ortalamasının üzerinde bir rey aldık. 6 vekile çıkarabiliriz diyorduk ancak 5 milletvekili aldık” dedi.  Genel seçimlerin sonuçlarına göre, CHP Bursa’da 5 milletvekili çıkardı. Seçim neticelerini değerlendiren CHP Bursa İl Başkanı Zafer Yıldız, Bursa’da aldıkları rey oranı ile Türkiye ortalamasından üstünde bir netice aldıkları için başarılı bir seçim geçirdiklerini söyledi.

Yoğun seçim sürecinde örgütün ve Bursalıların gösterdikleri katılım ve desteklerinden dolayı teşekkür ettiklerini ifade eden Yıldız, “Seçimin Bursamıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bugün gördük ki, sandıktan demokrasi, parlamenter sisteme devam kararı çıktı. Bugün gördük ki, nefret dili, ötekileştirme kaybetti. Bu akşam da neticeleri aldığımızda hedeflediğimiz neticeye ulaşamadık lakin bundan sonra bu ülkede nefret dilinin kaybetmiş olmasıdır. Bu ülkede demokrasinin hakim olacağıdır. Bunun tüm arkadaşlarımla birlikte sevincinin ve hüznünü birlikte yaşıyoruz” dedi.

Bursa’da CHP olarak başarılı bir seçim süreci geçirdiklerinin altını çizen Yıldız, “Belki istediğimiz neticesi alamadık lakin bizlere yakışan seçim sürecinde CHP’yi tüm arkadaşlarımızla birlikte temsil etmeye çalıştık. Bizim gönlümüzden CHP’nin tek başına iktidar olması geçiyordu. CHP olarak tarihinde ilk sefer Bursa’da Türkiye ortalamasının üzerinde bir rey aldık. Bunun muvaffakiyet veyahut başarısızlık olduğu ile alakalı tartışmak istemiyorum. 6 vekile çıkarabiliriz diyorduk ancak 5 milletvekili aldık. Seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Buna göre, CHP’de Prof. Dr. Lale Karabıyık, Dr. Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Av. Nurhayat Altaca Kayışoğlu milletvekili oldu. 

MESUT DEMİR

Bir önceki yazımız olan Deniz Baykal geçici Meclis Başkanı olacak başlıklı makalemizde deniz baykal, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.